"Christmas in Brest" for foster families

Our project team, which serves Belarus - always ...

Friends from Belarus serving others

Friends from Belarus serving others

It is always nice to hear about the successes of...

War Bears Orphans

War Bears Orphans

Through recent years, an increasing number of pe...

The Word that Condemns

The Word that Condemns

God is love, and in His great love He created the ...

 - Heart for Orphans

Happy adoptive children

Heart for Orphans

Досягнення 18-річного віку, що далі?

pytannaПід час навчання студентів з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, виникають запитання щодо правильності нарахування державної соціальної допомоги та грошового забезпечення. Часто бувають ситуації, коли таких студентів влаштовують на повне державне утримання без відповідної заяви. Тому прийомні батьки або батьки-вихователі не завжди розуміють як краще діяти.

У ч. 3 статтей 256-3, 256-7 Сімейного кодексу України зазначено, що прийомні діти проживають і виховуються у прийомній сім’ї (надалі – ПС), а вихованці – у дитячому будинку сімейного типу (надалі – ДБСТ) до досягнення 18-річного віку.

Після досягнення 18-річного віку такі особи у разі продовження навчання в закладі загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої чи вищої освіти МОЖУТЬ, за їх вибором, продовжити проживати і виховуватися у цій ПС чи ДБСТ до закінчення такого закладу.

Особи з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, яким встановлено інвалідність, за їхнім вибором МОЖУТЬ продовжити проживати та виховуватися у ПС/ДБСТ до досягнення ними 23-річного віку незалежно від того, чи навчаються вони у закладі загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.

Тобто, якщо зазначена особа продовжує навчання, то вона МОЖЕ проживати у ПС/ДБСТ до досягнення 23-річного віку. Але особи, яким встановлено інвалідність, можуть проживати у сім’ї до досягнення ними 23-річного віку, навіть якщо не навчаються.

Відповідно до п. 6 постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 року №552 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, у тому числі з інвалідністю, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною», оплати послуг із здійснення патронату над дитиною та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, підтримки малих групових будинків», ПРИЗНАЧЕННЯ державної соціальної допомоги та грошового забезпечення здійснюється з дати влаштування дитини у ДБСТ або ПС включно до дня досягнення дитиною 18-річного віку, а в разі навчання у закладі загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти – до 23-річного віку або до закінчення відповідного закладу освіти.

Особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким встановлено інвалідність, державна соціальна допомога призначається незалежно від того, чи навчаються вони у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, до досягнення ними 23-річного віку.

Таким чином, особа з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, може проживати у ПС чи ДБСТ до досягнення 23-річного віку за вказаних умов і відповідно здійснюються нарахування державної соціальної допомоги та грошового забезпечення.

За детальнішою інформацією та БЕЗКОШТОВНОЮ консультацією звертайтеся в особисті повідомлення. Будемо раді допомогти!

 


"Сирітка" Magazine

Конгресс "Сердце для сирот". Киев 2016

Хор "Рожденные сердцем"